سه‌شنبه, 19 آذر 1398
  • ساعت : ۱۰:۳۹:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 583
  • کد خبر : ۳۵۱۶
برگزاری جلسه اخلاق اداری و سبك زندگی در شركت آبفا شهری استان سمنان
برگزاری جلسه اخلاق اداری و سبک زندگی در شرکت آبفا شهری استان سمنان
به گزارش روابط عمومی آبفای استان بمنظور ارتقاء وآگاهی هر چه بیشتر همکاران شرکت .....

به گزارش روابط عمومی  آبفای استان  بمنظور ارتقاء وآگاهی هر چه بیشتر همکاران  شرکت ،   سومین جلسه  دوره آموزشی اخلاق اداری و سبک زندگی اسلامی با محوریت ،   بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین شعار سال 98 فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد شرکت برگزار گردید . 

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین اکرمی مدرس حوزه ودانشگاه  اظهار داشت :  بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری یعنی بعد از چهل سالی  که از انقلاب گذشته گام دومی را برای انقلاب برداریم  و در  مجموع می توان گفت : بیشترین مخاطبین این بیانیه به عموم مردم و بویژه به جوانان این مملکت هست .

ایشان  این بیانیه را دارای اهمیت و مبنای قرآنی دانست و عنوان کرد وقتی ما بدانیم یک کلام مبناء وریشه قرآنی دارد به طور یقین با آن اهتمام داشته و اگر به این بیانیه عمل کنیم تمام مشکلات مملکت حل می شود .

در  ادامه این جلسه  اکرمی بیان داشت : امام رضا (ع) فرمودند :  اگرما اهل بیت صحبتی  و یا حدیثی بیان می کنیم از ما بپرسید که آیا  این صحبتها و حدیث ها ریشه قرآنی  دارد یا نه ،  حتی روآیات را با قرآن محک بزنید . ما اگر بدانیم یک کلام ، یک مطلب ، یک متن یا مقاله ای ریشه قرآنی و ریشه حدیثی دارد یک انسان با تجربه و کارآمدی حداقل با تحلیل صحیح این جملات را  منصفانه بنویسد   و تحلیل کند این می شود که ما  قطعا یک نگاه بهتری  به این موضوع داشته باشیم .  

 مدرس حوزه و دانشگاه اولین اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اینگونه بیان داشت که  متصل به قرآن و حدیث بوده و قابل دفاع می باشد و  حتی می توانیم بگوییم که  قشنگ با  قرآن ،  تطبیق دارد .  

نکته دوم  این است که طبق احادث   و روایات در عصر غیبت کبری  بر هر مومنی  و هر شیعه ای تکلیف بوده از ولی فقیه که  دارای این شرایط  یعنی فقیه ، عادل ، مخالف هوی های نفسانی خودش باشد جانشین من ( امام زمان )‌ در زمین  بوده  از او اطاعت کنید

نکته سوم که می شود به آن استناد کرد این است که  این بیانیه  یک سخن موعظه ای  نیست ، تمام بندهای این بیانیه را  می توان   به راحتی به آن عمل کرد  کلا مفاد آن خیلی آسان  و  قابل دسترس می باشد و نتیجه یک عمر تجربه  ،‌فهم وبصیرت و معرفت و زمان شناسی مقام معظم رهبری بوده   .

اکرمی در پایان ما حصل و چگید ه بیانیه گام دوم انقلاب را خوشبینی ، ایمان به خدا ، اعتماد به امت ، نگاه به تاریخ گذشته و امکانات امروز و چشم انداز آینده  ای روشن  را بیان نمود .   

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.11.0
    V5.3.11.0